czwartek, 13 września 2012

Pokochaj swoje życie - Louise L. Hay


Louise L. Hay - wykładowczyni metafizyki, nauczycielka, autorka publikacji dotyczących między innymi samorozwoju, motywacji, afirmacji i wykorzystania mocy własnych myśli.

Chyba każdemu z nas zdarzało się choć raz powiedzieć: „to się nie uda”, „nie dam rady”. Często narzekamy na pracę, zarobki, własne życie. Rozpamiętujemy porażki doszukując się przyczyn niepowodzenia. Robimy coś, dążymy do jakiegoś celu, ale po ciuchu w głębi serca sami nie wierzymy w to, że może nam się udać. Nie jest łatwo wyzbyć się tych wszystkich negatywnych myśli, zwłaszcza jeśli nic nie idzie po naszej myśli, ale warto to zrobić żeby poczuć się choć trochę lepiej.

Louise L. Hay w książce Pokochaj swoje życie pragnie nam uświadomić, że cokolwiek pomyślimy albo powiemy na temat swoich finansów, przyjaciół, rodziny, czy sytuacji zawodowej, stanie się prawdą. Wszystkie nasze myśli i wypowiadane z przekonaniem słowa kreują rzeczywistość, mają wpływ na to, co się stanie. Zasada jest bardzo prosta: negatywne myśli przyciągają to, co złe, zaś pozytywne, to co dobre.

„Każda myśl, którą pomyślisz, i każde słowo przez Ciebie wypowiedziane jest afirmacją. Cała twoja rozmowa z sobą samym, Twoja wewnętrzna konwersacja, jest potokiem afirmacji. Korzystasz z afirmacji, niezależnie, czy je znasz, czy nie. Afirmujesz i kreujesz swoje życiowe doświadczenia każdym wypowiedzianym słowem czy pomyślaną myślą.”

Książeczka podzielona jest na 12 rozdziałów. Na samym początku znajduje się krótkie wprowadzenie i wyjaśnienie, czym właściwie są afirmację i jak działają. W dalszej części znajdziemy już praktyczne ćwiczenia, które pozwolą nam zamienić złe nawyki myślowe na takie, które zawierają tylko pozytywny ładunek. Do całości dołączona jest płyta CD, która nawiązuje bezpośrednio do treści zawartych w książce.

Pokochaj swoje życie to książka, którą przeczytałam w jeden wieczór i od razu poprawiła mi nastrój. Często zdarza mi się narzekać i widzieć wszystko w czarnych barwach, zawsze wtedy sięgam po książki właśnie dotyczące afirmacji, wizualizacji, czy pozytywnego myślenia i zaczynam patrzeć na wszystko inaczej. Louise L. Hay uświadamia nam, że jeśli zaczniemy dostrzegać we wszystkim pozytywne strony i zamiast się zamartwiać i narzekać, spojrzymy na świat z optymizmem, nasze życie będzie po prostu piękniejsze i łatwiejsze. W związku z tym, nawet jeśli teorie głoszone przez autorkę zupełnie do Was nie przemawiają, nie wierzycie w sprawczą moc myśli, to i tak warto poświecić tej książce jeden wieczór. Ja tak zrobiłam i nie żałuję. 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa STUDIO ASTROPSYCHOLOGII za co bardzo dziękuję.


Moja ocena: 4/6


12 komentarzy:

 1. Poradniki to kompletnie nie moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie pozytywne książki, opowiadania, sentencje, komedie - po prostu wszystko, co wprawia mnie w dobry nastrój, więc pewnie przeczytam i tę pozycję. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obawiam się, że to kolejny poradnik o niczym...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytam takich książek, o wiele bardziej wolę powieści. A jeżeli chodzi o afirmację - znajduję ją na bieżni.

  OdpowiedzUsuń
 5. czytałam "Malując przyszłość", książkę, którą ta autorka napisała wraz z Lynn Lauber - podobała mi się
  omawiana przez Ciebie pozycja jednak już raczej nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja lubię poradniki, ale rzeczywiście musi to być poradnik :) Odnośnie woli i sposobu życia raczej już nie bardzo, ale jak mówią co kraj to obyczaj - nie można mieć wszystkiego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Obawiam się, że ten poradnik nie wniósłby zbyt wiele do mojego życia. Owszem, znalazłabym pewnie mnóstwo rad, jednak przypuszczam, że są to rzeczy, o których tak naprawdę wszyscy wiedzą.. Może nie zawsze stosują się do nich, ale znają je.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś czytałam książkę tej autorki "Możesz uzdrowić swoje życie", bardzo podobna do tej, którą recenzujesz. Ponoć ta pani sama uleczyła się z nowotworu, dzięki stosowaniu zasad które umieściła w tych książkach. No cóż, ja mam mieszane uczucia, nie jestem do końca przekonana czy to możliwe, choć różne cuda na świecie się zdarzają. Rację mogę przyznać jedynie w tym, że akceptując siebie i myśląc pozytywnie lepiej się żyje, ale to każdy wie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyznam się że tego typu poradniki kompletnie mnie nie pociągają, więc podziękuję. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. To chyba pierwsza książka tego wydawnictwa, którą miałabym ochotę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Odpuszczę, bo nie przepadam za poradnikami. ;)

  OdpowiedzUsuń