środa, 21 marca 2012

Kariera na wysokich obcasach. Jak z wdziękiem i klasą osiągnąć sukces zawodowy - Beata Rzepka

Beata Rzepka - coach kariery, pasjonatka rozwoju osobistego. Praktyczną wiedzę zdobywała pracując w dużych międzynarodowych firmach. Skończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania personelem. Jest właścicielką firmy SELF, zajmującej się coachingiem kariery.

Często słowo „kariera” wzbudza w nas negatywne skojarzenia. Wyścig szczurów, bezwzględna walka o swoje - oto, co pierwsze przychodzi nam na myśl. W swojej książce Beata Rzepka proponuje nam zupełnie odmienne podejście do tej kwestii i karierę traktuje przede wszystkim jako ścieżkę rozwoju zawodowego. Pokazuje w jaki sposób pracując w dużej firmie, można własną drogą iść do sukcesu. Czego należy przy tym unikać, a o czym pamiętać. Doradza w jaki sposób zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Mówi, o czym warto pomyśleć, jeśli zdecydujemy się zrezygnować z pracy na etacie i założyć własną firmę.

Jak autorka słusznie zauważyła, podejście kobiet i mężczyzn do robienia kariery często bywa bardzo różne. Zdarza się, że my, kobiety unikamy podjęcia ryzyka, nie jesteśmy gotowe do rywalizacji. W osiągnięciu sukcesu zawodowego przeszkadza nam często strach przed byciem ocenianą. Uzależniamy własną samoocenę od opinii innych i boimy się podejmować wyzwań. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że musimy być bardziej odważne, ukierunkowane na sukces. Niezwykle ważne jest także poczucie własnej wartości oraz nastawienie do życia. Musimy też sobie uświadomić, że nasze szczęście, zależy od nas samych, a inwestowanie we własną wiedzę i umiejętności pozwoli nam osiągnąć to wszystko, co sobie zaplanujemy.

Kariera na wysokich obcasach to pozycja skierowana przede wszystkim do kobiet. Znajdziemy tu przydatne porady, zalecenia oraz inspiracje. Poznamy historie kobiet, które musiały podjąć pewne decyzje, które w ostateczności wpłynęły na ich zawodową przyszłość i zastanowimy się, co my zrobiłybyśmy na ich miejscu. Cały poradnik podzielony jest na 10 rozdziałów. Napisany jest przyswajalnym językiem, jasno i przejrzyście, przez co czyta się go naprawdę szybko. Ponadto myślę, że wskazówki autorki są jak najbardziej trafne i warto zastosować je we własnym życiu. Może nie są wcale jakoś bardzo odkrywcze, ale czasami musimy sobie coś uświadomić, usłyszeć o tym trzy razy, zanim zdecydujemy się na jakieś zmiany. Ja na pewno postaram się wykorzystać te wskazówki.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa HELION za co bardzo dziękuję.

Moja ocena: 5/6

8 komentarzy:

 1. Pierwsze słyszę, ale z chęcią się rozglądnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaintrygowałaś mnie...poszukam na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi faktycznie ciekawie :) Przyjrzałabym się tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytam, bo również pasjonuje się rozwojem osobistym. Warto więc pogłębić swoją wiedzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. na obcasach rzadko chodzę, ale sam zamysł książki wydaje się być ciekawy. pewnie porady ciężko będzie z miejsca wcielić w życie, ale od czegoś trzeba zacząć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie też takie wskazówki będą bardzo przydatne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli tylko temat nie jest potraktowany zbyt powierzchownie, to może to być ciekawy poradnik. Jestem ciekawa więc chętnie do niego zajrzę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Raczej nie sięgnę, nie interesuje mnie taka tematyka

  OdpowiedzUsuń