wtorek, 8 maja 2012

Tami z Krainy Pięknych Koni - Renata Klamerus


Renata Klamerus - z wykształcenia farmaceutka, właścicielka apteki, w wolnych chwilach pisze wiersze, felietony, robi też biżuterię.

„Daleko stąd, za górami, za rzekami, za morzem leży kraina, o której mówią, że jest zaczarowana…”

Takimi słowami zaczyna się baśń o niezwykłej krainie zwanej Kapadoclandią. Mieszka tam mała Tami, dla której nudne wakacje niespodziewanie zmieniły się w niezapomnianą przygodę. Któregoś dnia dziewczynka opiekując się młodszym braciszkiem zupełnie przypadkowo odkrywa niewielką dziurę w ścianie z której nawet gdy jest ciemno sączy się światło. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie fakt, że za ścianą nie ma już żadnego innego pomieszczenia. Skąd zatem światło i dokąd może prowadzić tajemniczy otwór w ścianie. Tami razem z dwójką swoich najlepszych przyjaciół postanawia to odkryć. Dzieci nawet się nie domyślają, jak wielka czeka ich przygoda.

Zdradzę tylko, że dziura w ścianie prowadzi do magicznej krainy, w której wszystko jest możliwe. A kogo dzieci spotkają na swojej drodze i czy uda im się wrócić z powrotem do domu? Odpowiedź na te pytanie znajdziecie już w książce.

Tami z Krainy Pięknych Koni to pięknie napisana baśń, która nie tylko porusza wyobraźnię i przenosi nas na chwilę w magiczny świat, ale niesie też pewien morał. Wskazuje wartości, które są w życiu najważniejsze. Nie znajdziemy tu przemocy, ani brutalnych scen za to niezwykłe opisy tajemniczej krainy oraz przygód dzieci. Co ciekawe w książce nie ma zdjęć postaci czy kolorowych rysunków, są tylko ilustracje domów w których mieszkają dzieci. Całą resztę, jak pisze autorka, trzeba sobie wyobrazić samemu. Może to faktycznie dobrze działa na dziecięcą wyobraźnię, ja jednak myślę, że trochę szkoda, że w publikacji zabrakło pięknych, kolorowych obrazków. W każdym razie książeczkę polecam wszystkim młodszym czytelnikom oraz ich rodzicom.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa NOVAE RES za co bardzo dziękuję.

9 komentarzy:

 1. Jeśli będę miała ochotę na baśnie, wtedy z pewnością po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem komu mogę ją polecić jako prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Może pani nie pożałuje. Zaczytani.pl recenzje dorosłych, zachęcajace.

   Usuń
 4. Ja to już raczej nie przeczytam, ale będę miała komu polecić ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. może znajdę chwilkę dla tej książki :) zobaczę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Baśnie raczej nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. książka raczej nie dla mnie ,ale jeśli będę szukała czegoś na prezent to czemu nie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniała książka. Nawet najbardziej oporni się wciągną!!! Niesamowite przeżycia, opisy tak bardzo pobudzające wyobraźnie, mądrość, humor, wszystko, co potrzebne, aby zapamiętać książkę na całe życie :)

  OdpowiedzUsuń