wtorek, 10 lipca 2012

FISZKI - Poznaj Wielką BrytanięFISZKI - Język i fakty to seria przybliżająca język i kulturę krajów europejskich najczęściej odwiedzanych przez turystów - Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Niemiec i Hiszpanii. Umożliwia poznanie ciekawych słówek i przybliża fakty związane z danym krajem. Jest ona skierowana przede wszystkim do osób będących na średnio zaawansowanym poziomie znajomości języka (A2-B1).

Do wyżej wspomnianej serii zalicza się między innymi kurs Poznaj Wielką Brytanię, który przybliża politykę, geografię, historię i kulturę Zjednoczonego Królestwa (Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej) oraz Irlandii. Można tu także znaleźć ciekawostki obyczajowe i kulinarne oraz najpopularniejsze stereotypy kojarzone z Wielką Brytanią.

Kurs Poznaj Wielką Brytanię to 100 kartoników umieszczonych w poręcznym, niewielkim pudełku, dlatego z łatwością możemy zmieścić je w kieszeni, torebce, czy plecaku i korzystać z fiszek w każdej chwili. Kartoniki są dwustronne. Z jednej strony mamy hasło główne w języku polskim oraz przykładowe zdanie z użyciem danego słówka, natomiast na drugiej stronie znajduje się tłumaczenie  na język obcy. Dodatkowo do hasła głównego podawana jest transkrypcja, a zastosowane symbole fonetyczne umieszczono na odrębnym  kartoniku. Do każdego kursu istnieje możliwość pobrania nagrań w formie plików mp3, które pozwalają zapoznać się z poprawną wymową. Dla ułatwienia nauki wszystkie kartoniki zostały ponumerowane, dzięki czemu można korzystać z fiszek i jednocześnie słuchać nagrań dźwiękowych. Ponadto w pudełku znajdują się specjalne kolorowe przekładki, które pomagają wybrać słówka sprawiające nam największą trudność i ułatwiają zapamiętywanie.

Przyznaję, że na fiszki zwróciłam uwagę dzięki licznym pozytywnym recenzjom na blogach i rzeczywiście się nie zawiodłam. Kartoniki są estetycznie wykonane i przejrzyste, co dla mnie - wzrokowca ma istotne znaczenie. Mam wrażenie, że nauka dzięki nim jest o wiele szybsza, a przede wszystkim przyjemniejsza w porównaniu do tradycyjnych metod. Bardzo przypadł mi do gustu taki sposób przyswajania wiedzy. Kurs Poznaj Wielką Brytanię polecam wszystkim, którzy są w trakcie nauki języka angielskiego i chcieliby wzbogacić swoją wiedzę o kilka ciekawostek, a także wszystkim, którzy wybierają się do Wielkiej Brytanii.

Fiszki otrzymałam od Wydawnictwa CZTERY GŁOWY za co bardzo dziękuję.

Moja ocena: 6/6

15 komentarzy:

 1. Dla mnie nauka przy pomocy fiszek jest najbardziej skuteczna. Te, o których piszesz mam. Tyle, że "Poznaj Hiszpanię" i podobnie jak ty jestem z nich bardzo zadowolona. Estetyczne wydanie, jak i zawartość tylko zachęcają do nauki :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. i kolejna pozytywna recenzja fiszek :)
  coś w tym musi być :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja właśnie zapoznaję się z fiszkami "Poznaj Francję" i jestem również mile zaskoczona. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama raczej spasuje, ale zakupię owe fiszki jako prezent dla mojej nastoletniej bratanicy. Sądze, że przypadnie jej to do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam już wiele pozytywnych opinii fiszek. Mam duże problemy z nauką języków a one nadają się do tego idealnie. Muszę się w nie zaopatrzyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej, zostałaś oTAGowana! :) Więcej informacji na blogu, zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też jestem wzrokowcem, ale fiszki produkuję sama. Jakoś do tej pory nie miałam okazji skorzystać z takich profesjonalnych. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam zamiar studiować w Anglii, więc takie fiszki byłyby dla mnie bardzo pomocne :)

  OdpowiedzUsuń
 9. nigdy nie uczyłam się z fiszek:D
  Ale trzeba będzie wypróbować;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Również nigdy nie miałam okazji uczyc się z fiszek, jednak jestem jak najbardziej pozytywnie na nie nastawiona:)

  OdpowiedzUsuń
 11. marzy mi się podróż do Wielkiej Brytanii, ale pierwsza na liście jest Szwecja. może nim tam dotrę to zdążę przyswoić kilka ciekawostek na temat tego kraju :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja mam "Poznaj Francję" i uważam, że są super! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja mam Poznaj Niemcy i Włochy i rownież uważam że są świetne.

  OdpowiedzUsuń