poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Trenuj umysł - Katarzyna Sabela, Mirosława Cuper

Mirosława Cuper - ukończyła studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu, obecnie pracuje w Ośrodku Opiekuńczym dla osób przewlekle chorych, wraz z innymi nauczycielami kształci przyszłe kadry zawodowe opiekunów medycznych.

Katarzyna Sabela - ukończyła Pedagogikę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz Podyplomowe Studium Neurologopedyczne na Uniwersytecie Gdańskim, pracuje jako terapeuta-pedagog w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Ogromny natłok docierających codziennie do naszego mózgu informacji, schorzenia z którymi się borykamy, czy też nasz wiek mogą prowadzić do niewydolności pamięci. Dlatego tak ważne jest, aby w podjąć działania profilaktyczne i ćwiczyć swój umysł. Z pewnością może w tym pomóc publikacja Pani Katarzyny Sabeli i Mirosławy Cuper.

Książka Trenuj umysł jest wynikiem wieloletniej praktyki i pracy z osobami cierpiącymi na zaniki pamięci. Składa się z zestawu ćwiczeń, tak zwanych kart pracy wraz z gotowymi rozwiązaniami. Zawarte w książce ćwiczenia mają różny stopień trudności i zróżnicowaną tematykę, można je wykorzystać zarówno do pracy w grupie jak i do indywidualnych zajęć. Zaletą tej publikacji jest przede wszystkim jej przejrzystość. Całość podzielona jest na dziesięciu rozdziałach w których znajdziemy zestawy ćwiczeń wykorzystujące podstawową wiedzę z zakresu geografii, czy matematyki, a także krzyżówki, wykreślanki oraz anagramy. Każdemu ćwiczeniu poświęcona jest osobna strona. Plusem jest także możliwość dowolnej modyfikacji zadań tak aby jak najlepiej dopasować je do danej grupy odbiorców. Myślę, że książka może się okazać przydatna dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoją pamięć.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa IMPULS za co bardzo dziękuję.

Moja ocena: 5/6

5 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa. Chciałabym poznać tajniki zawarte w tej książce! :)
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym się za tą książeczkę zabrała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książki. Czasem kupuję, namiętnie czytam przez chwilę, potem zwykle nie mam czasu do nich wracać. ale i tak lubię :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdy znajdę to chętnie przeczytam. Wydaje się być bardzo dobrą książką i pewnie nie będę żałowała czasu na jej przeczytanie.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przeczytam, zupełnie mnie nie intersuje.

  OdpowiedzUsuń